Darmowa fantastyka – ponad 1800 stron

Wpis z gatunku tych chwalących, ale i w tym konkretnym wypadku jest co chwalić. Chociaż ebook nie jest już w sieci świeżynką, to nadal jak najbardziej dostępny i przy zachowaniu pierwotnych założeń: absolutnie darmowy! A na dodatek to bardzo dobra fantastyka.

Nie będę ukrywał – to pierwsza antologia, jakiej pomysłodawcą byłem, ale zarazem zapewne największa, którą miałem przyjemność opracować. Powstała na okazję drugich urodzin Genius Creations, i, co ciekawe, przez dłuższy czas powstawała… w tajemnicy. Nic zresztą dziwnego, była przemyślana jako prezent między innymi dla czytelników.

Fantastyka w sile!

Geniusze fantastyki - antologiaNiemniej przejdę do konkretów! Co możecie znaleźć w Geniuszach fantastyki? Między innymi wyjaśnienie (w przedmowie mojego autorstwa) o genezie nazwy. A poza tym… aż 64 (słownie: sześćdziesiąt cztery!) opowiadania blisko trzydziestu autorów, zarówno tych z dużym dorobkiem, jak i debiutujących. Gatunkowo i tematycznie? Niesamowicie zróżnicowane teksty, od fantasy po space operę. Ponad dwa miesiące bardzo ciężkiej pracy, ale efekt naprawdę niesamowity. 🙂

Jednocześnie nadmienię, że antologia spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem – na ten moment została pobrana przez aż 40 000 czytelników, co sprawia, że jest zarazem jednym z najpopularniejszych darmowych projektów tego typu w Polsce.

Zdania na temat zawartości są bardzo różne, jak to w przypadku antologii – mogę jednak zapewnić, że trudno nie znaleźć dla siebie nic konkretnego, bo wybór jest duży. Dwa opowiadania Pawła Majki związane bezpośrednio z uniwersum Pokoju światów, teksty Jacka Wróbla, a także Dawida Kaina, Agnieszki Hałas czy Romualda Pawlaka. Fantastyka jest w przypadku tego zbioru reprezentowana bardzo mocno.

Okładka została stworzona przez Joannę Wasilewską.

Gdzie pobrać? Bezpośrednio z naszej księgarni, poniżej wszystkie trzy formaty. 🙂

pdf epub

Subskrypcja

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

Znajdziesz nas…

Fenrir Opublikowane przez:

Miłośnik dobrej literatury i herbaty, choleryk i ogółem kreatywny gość.